Програмата на Централно - Источна Европа за финансиско и економско лидерство, поддржана од Народната банка на Унгарија покренува иницијатива за доделување на 20 стипендии годишно за последипломски МБА студии на Универзитетот Корвинус во Будимпешта во соработка со Универзитетот Фудан од Шангај со добивање на двојна диплома(MSc) . 

Стипендијата изнесува 11.900 евра или 900.000 ХУФ месечно и во неа се вклучени трошоци за наставни материјали, за исхрана за време на интензивните викенди и сите трошоци за меѓународните недели, како и патните и трошоците за сместување во Шангај.
Народната банка на Унгарија обезбедува стипендии за целосното траење на студиите, а за повеќе информации посетете ја веб страницата www.fudan-corvinus-mba.uni-corvinus.hu 
Подетални информации за оваа иницијатива може да се најдат и во приложената брошура и на Facebook страницата - facebook.com/fudancorvinusmba.

Заинтересираните кандидати за аплицирање за оваа стипендија потребно е да стапат во контакт лично со Mr. Levente Horváth, Director of the Project Center, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., или на тел: +36-30-318-6726 и Ms. Viktória Horváth, Program Coordinator, Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., или на тел: +36-30-429-6806.
Крајниот рок за аплицирање за идната академска година е 20 мај 2019 година.

 

zamenik-mk 

Министер за образование и наука

misija i vizija

politika-za-kvalitet

sektori mon v2

organi mon v2

ucebnici-mon-gov-mk

cenovnik-za-oshteteni-uchebnici

otvoreno-vladino-partnerstvo 

strategija-za-obr

strategija-prepriemachko

SDIS v2

mon_slika.jpg 

Integrirano-meguetnicko-obrazovanie

Informacii-od-javen-karakter-1

baner2 Foto novo 

MK-final-vertical-3-version-03.2017

NDC Skopje

horizon 2020 1 banner

Copy of NA Logo H MK 

centri za karierno 

PSO

Kampanja vlada

preliminarna-lista-1

ipa4

 

 

 

 

javen povik osnovno sredno

olimpijada-9

stipendii-stranstvo-mk-ang-baner

Untitled-Banner 1Banner tutori1

 

Banner Tracer MK

 logo-katalog

1000-knigi-novo

 

banner lab

obrazovanie na vozrasni

prezemi-upatstvo 

MCGO-baner

 

Sportska-akademija-logo

20 септември - Интернационален ден на универзитетскиот спорт


 

 

 

Адреса

Министерство за образование и наука

ул. Св. Кирил и Методиј бр. 54

1000 Скопје, Република Северна Македонија

Copyright © 2016 mon.gov.mk. Сите права се заштитени.

Контакти

phone icon +389 2 3117 896

fax +389 2 3118 414

mail contact@mon.gov.mk

Поврзете се со нас

facebook-icon

Следете нè на Facebook