Ministrja Deskoska u takua me ambasadorin e SHBA-së, Xhes Bejli Ministrja Deskoska u takua me ambasadorin e SHBA-së, Xhes Bejli Premte, 23 Qershor 2017   Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, z-nja Renata Deskoska e shoqëruar nga zëvendës ministri i Arsimit dhe Shkencës z-ti Visar Ganiu sot realizoi takim pune me ambasadorin e SHBA-së në Republikën e Maqedonisë, z-ti Xhes Bejli, ku morën pjesë edhe përfaqësues të USAID-it dhe Korpusit të Paqes. Ministrja...
Ministrja Deskoska u takua me përfaqësuesit  e Plenumit të studentëve Ministrja Deskoska u takua me përfaqësuesit e Plenumit të studentëve Enjte, 22 Qershor 2017   Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Prof.dr Renata Deskoska sot pati takim pune me përfaqësuesit e Lëvizjes së studentëve “ Plenumi i studentëve” .  Në takim u theksua se në periudhën e ardhshme do të bëhen  ndryshime  në Ligjin e arsimit të lartë, në përgatitjen e të cilit do të...
Ministrja Deskoska u takua me zëvendës ambasadorin e Zvicrës Stefan Tomaxhan Ministrja Deskoska u takua me zëvendës ambasadorin e Zvicrës Stefan Tomaxhan Enjte, 22 Qershor 2017   Ministrja e Arsimit dhe Shkencës z-nja Renata Deskoska sot pati takim pune me zëvendës ambasadorin e Zvicrës Stefan Tomaxhan dhe përfaqësuesit e organizatës Helvetas. Ministrja Deskoska dhe zëvendës ambasadori Tomaxhan, në takim diskutuan për bashkëpunimin e deritanishëm ndërmjet dy vendeve,...
Takim i Deskoskës dhe Taravarit me përfaqësuesit e Nismës  së qytetarëve „ 5 në 12” Takim i Deskoskës dhe Taravarit me përfaqësuesit e Nismës së qytetarëve „ 5 në 12” Enjte, 22 Qershor 2017 Ministrja e Arsimit dhe Shkencës Prof.dr. Renata Deskoska dhe ministri i Shëndetësisë Dr. Arben Taravari sot mbajtën takim pune me përfaqësuesit e Nismës qytetare „5 në 12” . Në takim u diskutua se nga ana e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës do të inkuadrohen përfaqësues të Nismës qytetare „5 në 12...
Ministrja Deskoska realizoi takim pune me ambasadoren e OSBE-së Suomalainen Ministrja Deskoska realizoi takim pune me ambasadoren e OSBE-së Suomalainen Premte, 16 Qershor 2017 Ambasadorja e misionit të OSBE-së në Shkup, Nina Suomalainen në takimin e sotëm ia uroi zgjedhjen Renata Deskoska për ministër të Arsimit dhe Shkencës. Gjatë takimit, Deskoska ambasadoren e misionin të OSBE-së e faleminderoi për bashkëpunimin shumëvjeçar në fushën e arsimit, në veçanti faleminderoi...
Qendra  shtetërore për studentë “ Shkup” ka borxh të pashlyer në vlerë mbi 280 milijonë denarë Qendra shtetërore për studentë “ Shkup” ka borxh të pashlyer në vlerë mbi 280 milijonë denarë Premte, 16 Qershor 2017   Ministria e Arsimit dhe Shkencës në bazë të përcaktimit të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë ka përgjegjësi si dhe obligim para qytetarëve që të informojë opinionin rreth borxhit të pashlyer të Qendrës shtetërore për studentë “ Shkup” në kuadër të së cilës funksionojnë konviktet për studentë...
Pishtar Lutfiu dorëzoi detyrën Ministres së re të Arsimit dhe Shkencës, znj.Renata Deskoska Pishtar Lutfiu dorëzoi detyrën Ministres së re të Arsimit dhe Shkencës, znj.Renata Deskoska Enjte, 01 Qershor 2017   Sot, u mbajt ceremonia e pranim-dorëzimit të detyrës nga ministri i deritanishëm i Arsimit dhe Shkencës, z. Pishtar Lutfiu tek ministrja e sapoemëruar, znj.Renata Deskoska. Gjatë pranim dorëzimit të detyrës, Lutfiu i uroi Ministres se re të Arsimit dhe Shkencës, punë të mbarë, duke i dëshiruar...

ministerka-slika-al

 Ministër i Arsimit dhe Shkencës 

zamenik-al

Zëvendës Ministër i Arsimit dhe Shkencës

misija i vizija alb

politika-za-kvalitet alb v3

sektori mon alb v3

organi mon alb v3

ucebnici-mon-gov-mk

cenovnik-za-oshteteni-uchebnici alb v3

otvoreno-vladino-partnerstvo alb v2

horizontal alb

NDC Skopje

globalen cas3 

priracnik-alb-baner

baner-al-ipa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Banner Tracer AL

SDIS alb   

Lab2-Al

 obrazovanie na vozrasni-alb

eDnevnik-14 alb plagjati-14 alb v2 eksterno-prashanja-alb v2 NaukaMK2 PatentMK2

konkursi-mongovmk alb domovi alb logo edu eng1      skoool-mk e-ucebnici2

sportski-igri FZI-Logo-web1 1000knigi-2014  npro-edumk alb v2

matura-web DIC-v3 BRO-baner CSOO alb v2 linkovi-alb v2

 

Adresa

Ministria e Arsimit dhe Shkencës

Rr. Shën Qirili dhe Metodi Nr. 54

1000 Shkup, Republika e Maqedonisë

Copyright © 2016 mon.gov.mk.

Të gjitha të drejtat të mbrojtura.

Kontakte

phone icon +389 2 3117 896

fax +389 2 3118 414

mail contact@mon.gov.mk

Lidhuni me neve

facebook-icon

Na ndiqni në Facebook