Министерката за образование и наука д-р Рената Дескоска, денеска заедно со директорот на Универзитетот Шефилд, Сити колеџ во Солун, Јанис Верверидис и Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов, присуствуваше на доделувањето на стипендиите „Борис Трајковски” за академската 2017/2018 година, за постдипломски студии на Програмата за бизнис администрација - МБА на Меѓународниот факултет на Универзитетот Шефилд, СИТИ колеџ во Солун.

Во своето обраќање, министерката Дескоска истакна дека стипендистите треба да бидат горди што се носители на стипендија која што го носи името на нашиот прерано починат претседател, кој што се вткаа во македонската историја како човек кој бил визионер.

Министерката Дескоска им честиташе на добитниците на стипендијата "Борис Трајковски" за мастер студии на Универзитетот Шефилд и истакна дека  очекува со своето стекнато знаење да се вградат во реформите во Република Македонија.

 

zamenik-mk 

Министер за образование и наука

zamenik-petar-mk

Заменик министер за образование и наука

misija i vizija

politika-za-kvalitet

sektori mon v2

organi mon v2

ucebnici-mon-gov-mk

cenovnik-za-oshteteni-uchebnici

otvoreno-vladino-partnerstvo 

strategija-za-obr

strategija-prepriemachko

SDIS v2

mon_slika.jpg 

Informacii-od-javen-karakter-1

baner2 Foto novo 

MK-final-vertical-3-version-03.2017

NDC Skopje

horizon 2020 1 banner

Copy of NA Logo H MK 

centri za karierno 

PSO

Kampanja vlada

preliminarna-lista-1

ipa4

 

 

 

 

javen povik osnovno sredno

olimpijada-9

stipendii-stranstvo-mk-ang-baner

Untitled-Banner 1Banner tutori1

 

Banner Tracer MK

 logo-katalog

1000-knigi-novo

 

banner lab

obrazovanie na vozrasni

prezemi-upatstvo 

MCGO-baner

 

Sportska-akademija-logo

20 септември - Интернационален ден на универзитетскиот спорт


 

 

 

Адреса

Министерство за образование и наука

ул. Св. Кирил и Методиј бр. 54

1000 Скопје, Република Македонија

Copyright © 2016 mon.gov.mk. Сите права се заштитени.

Контакти

phone icon +389 2 3117 896

fax +389 2 3118 414

mail contact@mon.gov.mk

Поврзете се со нас

facebook-icon

Следете нè на Facebook