Се реконструира и доградува подрачното основно училиште „Димитар Поп Георгиев ­ Беровски“ во населба Хром Се реконструира и доградува подрачното основно училиште „Димитар Поп Георгиев ­ Беровски“ во населба Хром Четврток, 03 септември 2015   Заменик министерот за образование и наука Спиро Ристовски и претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, денеска беа во посета на подрачното основно училиште „Димитар Поп Георгиев ­ Беровски“ во населбата Хром, каде се вршат градежни...
Нова училишна спортска сала во Тетово Нова училишна спортска сала во Тетово Четврток, 03 септември 2015 Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми, заедно со Претседателот на Демократската унија за интеграција Али Ахмети како и Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи, ја пуштија во употреба новата спортска сала, во рамките на основното училиштето Перпарими...
Општина Шуто Оризари доби средно училиште Општина Шуто Оризари доби средно училиште Среда, 02 септември 2015   Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми и заменик министерот Спиро Ристовски, заедно со Претседателот на Владата на Република Мaкедонија Никола Груевски, го пуштија во употреба средното училиште во општина Шуто Оризари. Целата инвестиција за изградбата...
Одбележан почетокот на новата учебна година Одбележан почетокот на новата учебна година Вторник, 01 септември 2015   По повод почетокот на учебната 2015/2016 година, министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми, го посети основното училиште „Пашко Васа“ во село Групчин, општина Желино. Со заменик министерот за образование и наука Спиро Ристовски, присуствуваа и на...
Резултати од конкурсот за прием на студенти во државните студентски домови во РМ за 2015/2016 година за студентите од повисоките години Резултати од конкурсот за прием на студенти во државните студентски домови во РМ за 2015/2016 година за студентите од повисоките години Сабота, 29 август 2015 Резултати од конкурсот за прием на студенти во државните студентски домови и други објекти за сместување во РМ за студиската 2015/2016 година за студентите од втора и повисоките години.   Студентски домови во Скопје: Примени во СД Гоце Делчев Примени во...
Адеми присуствуваше на собир во организација на Институтот Alb-shkenca Адеми присуствуваше на собир во организација на Институтот Alb-shkenca Петок, 28 август 2015   Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми, присуствуваше на десеттиот меѓународен научен собир, организиран од Институтот Alb-shkenca. На овој собир своите идеи и научни достигнувања меѓусебно ги споделуваат албанските научници од земјата и регионот,...
Основците од oпштина Аеродром и годинава ќе добијат бесплатни училишни униформи Основците од oпштина Аеродром и годинава ќе добијат бесплатни училишни униформи Среда, 26 август 2015 Заменик министерот за образование и наукa Спиро Ристовски, денеска присуствуваше на промоцијата и доделувањето на новите училишни униформи за над 6.000 ученици од основните училишта на територијата на општина Аеродром. - Општина Аеродром го почна овој проект и...

eDnevnik plagjati eksterno-prashanja NaukaMK2 PatentMK2

konkursi-mongovmk domovi-web eduvideo skoool-mk e-ucebnici2

sportski-igri FZI-Logo-web1 1000knigi-2014 edulaws-web npro-edumk

matura-web DIC-v3 BRO-baner CSOO-baner linkovi

 

Адреса

Министерство за образование и наука

ул. Св. Кирил и Методиј бр. 54

1000 Скопје, Република Македонија

Copyright © 2015 mon.gov.mk. Сите права се заштитени.

Контакти

phone icon +389 2 3117 896

fax +389 2 3118 414

mail contact@mon.gov.mk

Поврзете се со нас

facebook-icon

Следете нè на Facebook